Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » RPG » ‍‍‍‍‍Valedru » Sudul » Copacii cu urechi » Reds~Marirea fortei, rezistentei si schimbare de personalitate

Reds~Marirea fortei, rezistentei si schimbare de personalitate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

RedKo

Nivel 2
Nivel 2
Nu pot sa ma duc asa aiurea si sa cer o misiune. Oi avea eu o sabie super, dar trebuie sa ma antrenez fizic dar si sa mai exersez cu ea. E racoare aici in padure, dar totusi e bine. Rasuflu o data, pregatindu-ma spiritual. Imi deschide usor ochii si ma apuc de niste exercitii fizice pentru incalzire. Flotari, genoflectiuni, abdomene. Din toate cate douazeci si cinci. Termin rutina si ma ridic in picioare. Cu dosul palmei, imi sterg transpiratia de pe frunte, curand de pe mine ca ploaie din cer. Ma asez cateva minute apoi imi scot sabia si incep sa exersez in aer. Sabia era in mana dreapta. Imi imaginez ca in fata mea era un om. Atac omul imaginar cu sabia din dreapta, nimerindu-i soldul. Mana dreapta se duce in stanga, astfel, atac din nou cu mana dreapta din partea stanga. Imi pun ambele maini pe sabie, atacand oblic, orizontal si vertical. Timp de cinci minute am facut asta. Eram la trei metrii de un copac. Imi agat sabia de mine cu catusa, astfel, cu putere o arunc drept in copac, largindu-se. Sabia se infige adanc in copac. Acum e timpul pentru sa vad cat de puternic sunt. Prind lantul cu mana dreapta, apoi cu mana stanga si incep sa trag. Din ce in ce mai tare. Mainile incepeau sa ma doara oribil. Puteam observa putin sange cum curgea din maini, dar nu ma las. Vreau sa il intalnesc din nou. Sa pot insfarsit sa il infrunt. Doar sa ma gandesc la sacrificiile pe care le-am facut, la cate am suferit in copilarie. Nu ma las! Cu o putere nemai simntita de mine, ma intorc cu spatele repede si cu mana dreapta, trag atat de tare de lant. incat sabia iese insfarist, aterizand la doi metrii de mine. Ma pun in genunchi, uitandu-ma la mainile mele pline de sange. Zambesc si cad lat, adormind. timp de o saptamana am continuat in acelasi ridm, cate o data alergand de la capatul padurii la celalnt. Si, acum ma aflu in a opta zii de antrenament. Forta mea a crescut considerabil. Am invatat mai multe cu sabia, cum ar fi: acum pot sa o misc liber cu lantul. De exemplu, pot sa o invart ca pe un lasou in fata mea pe post de scut, pot sa invart lantul in X ca sa pot ataca adversarul fulgerator.  Nici nu apuc sa imi termin incalzirea, pentru ca aud un zgomot ingrozitor...ce cauta un orc aici? Poate ma ajuta el cu rezistenta. Dar nu ma lasa sa intreb, pentur ca ma ataca direct. Eu reusesc sa ma feresc. Ce e cu el? Orcul imi spune: Ai zis ca vrei rezistenta! Te ajut cu rezistenta! De unde stie? M-a urmarit? Acesata rupe un copac in doua si il leaga cu o sfoara de o creanga inalta.
-Tu! Lovit de bustean, rezistenta ridicata.
Nici nu descifrez ce spune ca busteanu legat se balanseaza spre mine, lovindu-ma direct in burta, aruncandu-ma la cativa metri.  Ma ridic lovit, tinand mana la burta si strig sa continue. Antrenamentul asta a durat o luna. In acelasi loc ma intalneam cu Orcul. Am inceput sa ma imprietenesc cu el, sa tin la el, ca la un frate. De fiecare data acelasi antrenament dur Am tot facut asta de sute de ori, terminandu-se la fel. Ba chiar, din cauza asta am cateva vantai pe maini si pe abdomen. Dupa multe incercari, ma concentrez, imi incordez muschii si astept ca busteanu sa vina spre mine. Astfel, acesta ma loveste in burta, dar eu stau nemiscat, suferind. Ba chiar ma da in spate cu puterea lui. Dar tot rezist pana cand il opresc cu mainile. Cad in genunchi si inainte sa lesin ii spun orcului: Multumesc...
Ma trezesc intr-un timp si ce vad e de a dreptu tragic. Orcul zacea intr-o balta de sange. Ma duc repede la el, inca mai respira, dar greu. Imi dau jos tricoul si ii infasor rana. Caut cu disperare atacatorul...l-am gasit. Acel monstru al regatului...calvaerul ala statea nemiscat ranjind cu o sabie in mana. Imi scot si eu sabia incepand sa il atac orbeste, parand tot ce atac eu. Ma dau in spate si strig: Vei muri!!! Strig eu alergand disperat spre el. Acesta totusi, imi face o rana la ochiul stang. Nu mi-l scosese dar ma ranise la el. Am avut norc ca l-am avut inchis si nu m-a afectat vederea. Totusi, imi curgea sange din el. Imi pun mana stanga la ochi si il atac fulgerator cu un pumn in fata. Ma enervez la maxim si incep sa il atac cu pumnii in toate partile. Acesta cade lat. Totusi se ridica si spune ca data viitoare voi muri. Ma duc repede la orc sa vad cum se descurca. Din pacate murise. Lacrimi de sange imi curgeau din ochiul stang iar din cel drept lacrimi normale. Cred ca asa voi plange de acum inainte...daca o voi mai face. Il invelesc pe orcul mort si ii multumesc. Acesta experienta mi-a schimbat personalitatea. Forta a crescut cu 50% iar rezistenta s-a dublat. Am invatat mai multe cu sabia. Cum spuneam, personalitatea mea s-a schimbat. Nu mai sunt copilaros si glumet. Sunt serios, arogant, ironic  si mereu pus pe antrenament. Plus ca m-am ales si cu o zgarietura la ochi. Inca puteam vedea cu el.

Vezi profilul utilizatorului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum