Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Bine Ați venit » Propuneri , Sugestii , Reclamatii » Arhiva » Sugestie forum v3

Sugestie forum v3

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Sugestie forum v3 la data de Dum Iun 22, 2014 4:47 pm

Salut.
Daca tot avem sectiunea cu Tutoriale IT, unde sunt postate diverse tutoriale, de ce nu am face si o sectiune numita: "Cerere tutorial", unde, cel ce face topicul va spune : "Cerere tutorial |denumirea|", astfel, cineva care s-ar pricepe si i-ar putea explica user-ului respectiv, o va face.
Exemplu :
Daca cineva nu stie cum sa puna o imagine pe forum, face un topic intitulat : "Cerere tutorial forum" iar ca mesaj va descrie problema, adica "Cum pun o imagine pe forum?" Apoi, un user care stie despre ce e vorba, ii va explica, ori prin scris, ori prin crearea unui tutorial facut din poze, ori video, cum sa puna acea poza.

No one knows what the future holds. That's why its potential is infinite.
Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Sugestie forum v3 la data de Dum Iun 22, 2014 5:19 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
E o idee buna.

PRO

3 Re: Sugestie forum v3 la data de Sam Iun 28, 2014 3:07 pm

Constantin

Nivel 2
Nivel 2
Dacă un membru se simte destul de generos încât să facă un tutorial de genul acesta, chiar l-aș ruga să îl facă; astfel poate useri neinițiați în limbajele tip BB și HTML vor considera munca mai ușoară și poate mai productivă. Tutorialele mai specifice în categoria aleasă se găsesc la orice pas pe comunități deschise distribuirii propriului content ca și Youtube - în plus, este puțin probabil ca cineva să aibă nevoie de explicații particulare în vreun caz.
Mă gândesc că e alegerea fiecăruia dacă să scrie sau nu un tutorial, deci dacă subiectul este unul mai complicat, mă gândesc și că fiecare user are dreptul de a cere ajutor prin intermediul chatului sau a mesageriei private.

Nu cred că e nevoie de o complicare atât de mare momentan. Very Happy

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum