Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » RPG Free » Oraș » Centru » Plimbare in aer liber.

Plimbare in aer liber.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Plimbare in aer liber. la data de Lun Ian 04, 2016 10:50 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Ma indrept cu pasi mici spre centru, admirand peisajul care se afla in jurul meu. Ma indrept spre o banca si ma asez pe ea.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Plimbare in aer liber. la data de Lun Ian 04, 2016 11:18 pm

Admirând de pe o pajişte frumuseţea cerului şi stelele ce îl împodobeau, Eve hotărăşte, fără tragere de inimă, că e vremea să se retragă şi să ajungă înapoi printre oameni. Deşi adora liniştea din natură, se făcea târziu, iar asta înşemna totodată pericol. La pas uşor, fata se îndreptă către centru, cu mâinile în buzunare, admirând în continuare cerul ce o fermeca. Ajunsă printre cei câţiva oameni ce-şi pierdeau timpul pe acolo, Eve caută un loc unde să se aşeze, dar constată cu stupoare că toate băncile sunt ocupate, aşa că zâmbeşte oarecum reţinută şi se rezumă în a se urca într-un copac pentru a admira şi cerul, dar şi mulţimea de oameni din jur.

3 Re: Plimbare in aer liber. la data de Lun Ian 04, 2016 11:33 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Observ o persoană care stătea intr-un copac, nu puteam să îmi dau seama daca era o femeie sau bărbat asa ca curiozitatea ma împinge sa ma ridic de pe banca bagandu-mi mâinile in buzunar si înaintând spre direcția copacului. Ajuns acolo observ ca era o fată însă fără sa ii dau importanță ma așez lângă copac si încep să ma uit in jur

4 Re: Plimbare in aer liber. la data de Mar Ian 05, 2016 12:47 am

Atenţia fetei este acaparată de un băiat ce se aşeză lângă copacul pe care se odihnea ea, dar nu-i acordă în primă fază multă importanţă, nu până nu-l observă de mai de'aproape. Nu insista, nu se holba, dar mai trăgea câte o ocheadă, cât să nu fie observată de el, dacă avea să-şi ridice privirea. Totuşi, privirea îi mai cădea pe câte un chip din împrejur, dar tot chipul lui o fascina.

5 Re: Plimbare in aer liber. la data de Mar Ian 05, 2016 12:54 am

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Imi ridic privirea din cand in cand pentru a observa mai bine trasaturile tipei care statea in copac. Din cauza luminii slabe pentru ca felinarul abia facea ceva lumina imi era destul de greu sa observ, tot ce mi-am dat seama e ca are in jur de 15-16 ani.

6 Re: Plimbare in aer liber. la data de Mar Ian 05, 2016 1:02 am

-O să faci asta toată noaptea?
Vorbeşte într-un final Eve şi se uită sceptică la băiatul de lângă copac. Lumina era slabă, dar putea să-i distingă trăsăturile feţei, părul ca pana corbului, iar ochii, oh, când îi văzu ochii rămăsese puţinc u gura căscată, dar insesizabil.

7 Re: Plimbare in aer liber. la data de Mar Ian 05, 2016 1:04 am

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
-Deci am fost prins, huh?
Imi ridic privirea catre ea dupa care incep sa ma gandesc cand a avut timp sa ma observe, eu asigurandu-ma de fiecare data ca ea se uita in alta parte.
-Si eu care credeam ca n-o sa fiu prins.

8 Re: Plimbare in aer liber. la data de Mar Ian 05, 2016 1:07 am

De m-ai fi văzut pe mine... se gândeşte ea, dar îi zâmbeşte şi îi face semn că poate să i se alăture la înălţime, dar nu era sigură că el a prins mesajul. Totuşi, oamenii se împuţinau, dar ea nu voia să plece acasă, voia să stea în aer liber, să privească stelele, să analizeze străzile goale şi sunetele stranii venite din toate colţurile.

9 Re: Plimbare in aer liber. la data de Mar Ian 05, 2016 1:10 am

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
Ma urc in copac si ma asez pe o creanga langa tipa al carui nume nu il stiam inca, inca aveam senzatia ca o sa-l aflu cat de curand daca nu avea de gand sa plece imediat.Ma uit spre ea dupa care ma asez mai bine pe creanga care parea a fi destul de solida
-Ce te aduce prin copaci?

10 Re: Plimbare in aer liber. la data de Mar Ian 05, 2016 5:39 pm

Băiatul părea prietenos, dar nu poţi să fii sigur din prima în preajma oamenilor, aşa că Eve îi zâmbeşte şi îi răspunde nonşalant:
-Îmi place priveliştea...
Iar după o scurtă pauză, îl întreabă oarecum curioasă, dar şi amuzată:
-Dar nu mi-ai spus numele tău!

11 Re: Plimbare in aer liber. la data de Mar Ian 05, 2016 5:55 pm

Kenny

Nivel 2
Nivel 2
-Tek. Dar care e al tau domnisoara?
Spun dupa care ma uit la ea asteptand un raspuns, chiar daca aveam senzatia ca n-o sa fie numele ei adevarat, totusi daca era asa speram sa se gandeasca la un nume bun.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum