Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » RPG » Gate » Campia Mortii » misiune Green Crystal

misiune Green Crystal

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 misiune Green Crystal la data de Sam Feb 13, 2016 5:05 pm

Kazuma isi luase un rucsac in spate si se pune in fata portalului.se uita spre cel care da sa activeze portalul -sunt gata-spuse el motivat si portalul se activeaza si intra si iese pe cealalta parte -deci asta e campia mortii-se uita el prin jur si verifica copaci-sa incepem-isi continua drumul si se uita prin jur-ce naiba !?-ramanand surprins se ascunde si vede un trup neinsufletit -Un mort ai?deci ei sunt posesori campiei morti-sta el si se gandeste-un mort  mort se ghideaza senzorial adica prin auz ,deci -se uitase el prin jur si ia o piatra unde o arunca si da intr-un copac si mortul merge dupa sunet -acum-o ia el la fuga si ajunge in fata unui munte,isi scoate harta din buzunar si se uita ca tre sa urce pe deal-ok ! sa urcam-incepe sa urce dealul si apoi incepe o ploaie-Sa imi bag ceva !!-continua el sa urce dealul.Era dabea la jumatea dealului-mai am un pic -Dand sa puna mana unde trebuia sa o puna ,un brat iese si il prinde-ce naiba?!-isi trage bratul tare si cand la tras brusc ,era sa cada in gol dar se prinse repede de o creanga si continua sa urce,ajunge intr-un final la varf -am ajuns-respira el usurat si isi continua drumul -acum unde ar trebui sa fie acel cristal -se uita in stanga si in dreapta,se auzise un zgomot ca si cum ar alerga cineva,era un mort -sa te ia naiba!!!-o ia la fuga -gandeste Kazuma gandeste-se gandise si isi aminteste un film cu morti ,se oprise si se intoarse spre el unde alearga in aceeasi directie cu a lui -ia de aici-ii da un croseu puternic in cap la care el cade si ii calca capul si il storceste-a fost pe aproape-isi continuase el drumul .Intra prin tufisuri si vede cristalul -ala o fi-se uita rapid la harta si vede ca e acelasi cristal ,alearga spre cristal si il ia rapid-am reusit-o ia la fug si isi scoase o funie unde coboara dealul ,si ajunge la portal si intra in lumea lui unde ii da cristalul-poftim,am reusit -ii da cristalul dupa care merge la el in camera

Vezi profilul utilizatorului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum