Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » RPG » Gate » Padurea Spanzuratilor » This means war

This means war

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

26 Re: This means war la data de Lun Feb 15, 2016 11:52 pm

Itami omorase varcolacu de dinainte , il proptise pe un bustean dar acum asta a stricat totul
- Felicitari nu puteai avea rabdare , spuse el pe un ton rece

“—The Crimson Red Dragon dwelling within me, awaken from your dominance”
[—The Crimson Heavenly Dragon I possess within me, rise up to become a King]
“—The jet-black God of Infinity”
[—The glorious Red God of Dreams]
“[Watch over the forbidden existence we shall become that transcends the boundaries]”
“[—We shall dance like radiance within the inferno!]”

Vezi profilul utilizatorului http://ratekevfire.forumgratuit.ro

27 Re: This means war la data de Mar Feb 16, 2016 12:00 am

de parca tu ai fi avut mai multa grija-ii arata spre stanga si spre dreapta-stanga sau dreaptea pe care ii vrei ?

Vezi profilul utilizatorului

28 Re: This means war la data de Mar Feb 16, 2016 12:03 am

Itami disparuse , se puse in spatele lor si ii adormi
- Urasc ca trebuie sa vorbesc , dar daca simt miros de sange va veni tot satu , de ascundem in seara asta in copaci

“[Watch over the forbidden existence we shall become that transcends the boundaries]”

29 Re: This means war la data de Mar Feb 16, 2016 10:37 pm

Mera ajunge în fața pădurii. Din ce a înțeles de la armată, se desfășoară un anumit război prin zonă( Sau se încearcă unul) Așa că acesta se oferă voluntar ca back-up pentru a oprii eventuala amenințare. A primit de la armată doar un pistol Revolver cu un cuțit. Nu le va păstra definitiv, ci doar le ia cu împrumut pentru această misiune. Intră în pădure și se ia după urmele proaspete de pași. Se ducea să îl ajute pe Itami . A primit o poză cu el și se duce după acesta. Argintiul ajunge în mijlocul pădurii și îl vede pe băiat cum se bate. Itami, ai nevoie de ajutor?

30 Re: This means war la data de Mar Feb 16, 2016 10:40 pm

"Altu" , gandi el dupa arata un semn in scop de negatie
"Acum pot lucra in liniste fara sa fiu stresat"
-Retragerea in padure pana concepem un plan , zise acesta cu jumatate de gura

31 Re: This means war la data de Mar Feb 16, 2016 11:37 pm

Kazuma era intr-un copac curatandusi sabia si dupa se gandeste la o strategie-itami!!daca am face ceva in genul.Adica din cate am observat satul e impartit pe un anumit numar de varcolaci,adica sunt in dreapta 5 in stanga 4 la intrare 1 si in fata sunt 10.trebuie sa concepem un plan nu crezi ? -se uita la el

32 Re: This means war la data de Mar Feb 16, 2016 11:53 pm

Mera se uita și la Kazuma . Planul îi se pare cam slăbuț rău. Ce ar fi să rugăm sătenii să ne dea rezerva lor de carne și să o punem în mijlocul satului? Așa am atrage vârcolacii într-un singur loc. M-am gândit ca pe jos să fie și niște fân ascuns pentru a le da foc la toți în același timp. le făcea o propunere argintiul, se uita fie la Itami, fie la Kazuma.

33 Re: This means war la data de Mar Feb 16, 2016 11:56 pm

-Se pare ca sunt nevoit sa conversez huh . In fine . Nu ai studian nimic legat de varcolaci ? Mai ales de cand ne aflam in razboi cu ei sunt destule informatii . Trebuie sa ii imprastiem . Plus ei sunt cei mai puternici in luna plina . Acum este 3 am deci nu putem face prea multe decat sa ii evitam . Trebuie sa asteptam dimineata. Dupa trebuie sa atacam unu cate unu altfel vom fi coplesiti

34 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:01 am

se uita la mere-sau mai bine -se gandeste logic-e adv ca sunt puternici la luna plina-se gandeste el-dar nici ideea cu carnea nu ar fi rea-se arunca el de pe copac-uitati aici-se puse in fata lor si deseneaza orasul-deci voi 2 tre sa va ascundeti in anumite zone,eu voi fi momeala si cand va veni momentul incepeti sa ii atacam,dar la lasarea luni pline,asta ar fi singura sansa dar si foarte riscanta-se ridica el-deci?

35 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:14 am

Hmm. E okey și ideea asta. Și cum ne împărțim? Adică în ce zone să fie fiecare. Totuși, trebuie să fie o anumită ordine aici. Nu vreau să stau toată ziua de vorbă. Dar nici să atacăm hazardat nu e ok. le explica argintiul destul de calm.

36 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:18 am

Avansam 2 km sa ne piarda misoru . Dupa ne ascudem fiecare la cate 10 metri fiecare in unghi de 60 de grade astfel formand un triunghi . Cand unul dintre ei in centru il atacam si omoram . Dupa ne deplasam inca 500 de metri si tot asa pana la al 4lea . Dupa o sa isi dea seama de pattern si atunci vom gandi alt plan . Asteptam dimineata . Atunci ei sunt mai slabi

37 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:20 am

hmmm-sta el si se gandise-mere te pricepi la atacuri de la distanta ?

38 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:25 am

Și îi dă un pumn în cap. E MERA, NU MERE! țipa la el foarte nervos. După oftează lung. Am un Revolver împrumutat de undeva. Pot să atac de la distanță medie cu el. Totuși, e un pistol.

39 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:26 am

"Numa eu sunt cu taijutsu . Frate tre sa imi fac sabia laser mai repede , " gandi Itami
- Aveti alt plan mai bun sau il folosim pe asta ?

40 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:28 am

itami planul tau in triungi e bine dar,putem folosi pistolul lui Mera,sa atraga atentia zic,dupa ce ei sunt atrasi de sunet mera isi lasa pistolul,dupa incepem sa ii atacam de la spate .

41 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:34 am

Știți ce? Eu merg după 3-4. De restul vă ocupați voi cum vreți. Ce dracu, stăm și vorbim ca fetele sau acționăm? E vorba să îi facem să arătăm că sunt niște creaturi subevoluate nu? răspunde de data asta deranjat. A ajuns de câteva minute și nu se face nimic. Voia acțiune , nu bârfe. Nu avea nimic cu planul lui Itami, dar era prea pompos pentru niște creaturi cu mușchi , dar proaste.

42 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:36 am

"Ehhh , mda . De asta vreau sa lucrez singur . Ei mai simplu"
- In fine doar atrageti cativa ca sa ne indemplinim numaru . MAi avem doar 6

43 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:37 am

zambeste punandusi sabia peste umar-eu ii atrag -se uitase el la ei si sare din copac in copac si striga-aaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!! -varcolaci auzind sunetul vin dupa el-acum!!!

44 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:39 am

Itami nu avea de gand sa se complice . O sa doboare trei si gata. Acum ii astepta pe ranga unui copac

45 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:45 am

taie capul la 2 varcolaci luandule inimile si se pune la copacul unde era itami-mai tre doar 1

46 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:48 am

Iar argintiul sare într-un copac, se uita jur împrejur și observa că pe aproape era o groapă mare. Probabil era o capcană pentru un urs. Nu ar fi o idee rea să atrag 2 sau 3 acolo. E loc suficient. se gândește argintiul și sare din creangă în creangă până ajunge deasupra. Trebuie doar să o acopăr cu frunze și aia e. iar Mera asta face. Acoperă groapa mare cu multe frunze ca să se vadă că nu e nimic. Își scoate din ghiozdan mâncarea lui, bine că mănâncă multă carne. Efectiv, se dădea pe față și pe haine cu ea ca să miroasă în acel fel. Striga la fel de tare ca Kazuma , iar atenția câtorva îi atrăgea. Doi vin sigur din fața lui. Celălalt? Nu se știe,era cam departe de recepție. Așa că vin cei doi urlând tare, vrând să mănânce argintiul. Dar cum se aștepta, ei cad în groapă. Dar spre deosebire de cei doi , mai era un vârcolac inteligent. Simțea că e o capcană și prefera să îl atace din spate. Dar cum Mera îi aude pașii, se lasă la o parte și îi dă o piedică cât să cadă și el acolo. Se pare că tu nu ești așa de prost cum credeam. Noroc că sunt o fire tenace și ți-am auzit pașii. Că altfel eu eram acolo. și chicotește el. Își scoate pistolul și trage cu el în toți vârcolacii în cap. Din 7 gloanțe, a folosit 6. Câte două pentru fiecare pentru a își atinge ținta. Sare înapoi în sus și se uita după colegii lui. Sper că reușesc colegii mei. Eu nu m-aș descurca cu toți. Doar cu trei am putut să fac șmecheria asta.

47 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:51 am

Ultimu venea furios spre Itami , vazand ca nu are nici o arma , asa ca itami se decise sa se joace cu el . De fiecare data cand se apropia acesta sarea ori pe spatele lui ori pe capu lui . Pana la Itami se enerva si infipse mana in varcolac astfel smulgandui inima . Apoi colecta si de la ceillalti . ACum s-au strans 10 inimi si se intorceau prin padure
OOC : mai trebuie inca 4 posturi . descriem cum s-a terminat asta

48 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:52 am

isi baga sabia in teaca si merge el nebagand pe nimeni in seama-

49 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:56 am

Sper doar că se merită. își zice în gând ridicând din umeri și merge după ei. Se uita în stânga și în dreapta în caz de ceva, dar era destul de pașnic.

50 Re: This means war la data de Mier Feb 17, 2016 12:57 am

Itami o lua usor si plictisit . Dej stia ca isi va avea sabia laser si doar trebuia sa isi faca sabia laser mai repede

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum