Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Arhiva » RPG » Academie » Camine » Camera lui Tek

Camera lui Tek

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Camera lui Tek la data de Lun Feb 15, 2016 10:52 pm

Deschid usa si intru cu pasi mici in camera care parea a fi a mea pe durata scolii, era o incapere destul de spatioasa, clar n-o sa stau singur aici si in curand o sa-si faca simtita prezenta un coleg de camera enervant cu care n-o sa ma impac niciodata. Imi las bagajul pe pat si incep sa despachetez, luand o pauza dupa cateva minute.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Camera lui Tek la data de Lun Feb 15, 2016 11:03 pm

Cu paşi apăsaţi şi cu trolerul după ea, roşcata păseşte pe holurile căminelor, căutându-şi camera ce avea să o împartă cu un alt om care, după părerea ei, nu avea însemnătate pe acel pământ.
După ce urcă două etaje, iar răbdarea ei era pe sfârşite, dă de numărul ce îl căuta cu atâta râvnă şi nu mai aşteaptă nici măcar o secundă sau vreo invitaţie, dă buzna, şuierând câteva înjurături.

3 Re: Camera lui Tek la data de Lun Feb 15, 2016 11:06 pm

Observ fata care tocmai intrase in camera injurand, ce-o fi cu ea? Ma uit doua secunde la ea dupa care ii fac semn sa inchida usa.
-Nu te-a invatat maica-ta sa vorbesti civilizat?
Spun dupa care revin la despachetatul meu, aratandu-i partea ei de camera, imi parea totusi destul de cunoscuta fata insa nu stiam de unde o cunosc.

4 Re: Camera lui Tek la data de Lun Feb 15, 2016 11:13 pm

Katarina ridică ochii spre băiatul din cameră şi se abţine, cu greu, să nu ofteze. ştia că e ceva necurat la mijloc, ştia de la bun început! Dar nu, trebuia să stea la cămin şi să se poarte ca un om normal...
-Scuze...
Spune mai în sictir mai în serios şi închide uşa în urma ei, aşezându-şi bagajul lângă pat. Analiza încaperea şi nu era cine stie ce, dar mergea. Totusi, puţină intimitate în preajma unei fete nu i-ar fi stricat. Se trezi de la analizat camera, la analiza tipului ce nu o observă şi nici măcar o ocheadă nu-i dădu. Poate-l văzuse prin preajmă de-i era cunoscut, sau poate doar mintea-i joacă feste, dar ştia sigur că l-a mai văzut înainte.

5 Re: Camera lui Tek la data de Lun Feb 15, 2016 11:21 pm

-Deci cu tine o sa stau in cameră de acum.Mai bine decât cu vreun tip plictisitor care e obsedat de școală. Deci cum te cheamă colega?
Termin de despachetat hainele după care ma întorc cu fața la ea începând să o analizez, îmi părea foarte cunoscută însă nu mai știam unde ne-am întâlnit, sa fi fost in curtea școlii? Acest lucru e imposibil, acum e prima data cand se întâlnește cu cineva din incinta școlii

6 Re: Camera lui Tek la data de Lun Feb 15, 2016 11:38 pm

Fata îl priveşte pentru câteva secunde, după care îşi rosteşte numele ca şi când ar fi o onoare să îl audă:
-Katarina... Iar numele tau e...?
Nu dorea sa se prezinte prima, dar tinea de politeţe şi creştere să răspunzi politicos la întrebările adresate. Cel puţin, mai stia şi ea câte ceva din tainele unui om educat. Nu-i plăcea ideea de a fi cu cineva ca el, aducea a persoana intrigantă, dar şi uşor periculoasă, iar asta o intriga pe Katarina mai mult, iar cu cât se întreba cine, cu atât mai mult credea ca e o idee proastă să stea acolo.

7 Re: Camera lui Tek la data de Lun Feb 15, 2016 11:42 pm

-Eu sunt Tek. Apropo ne-am mai întâlnit? Numele îmi pare foarte cunoscut și am senzația ca te-am mai văzut undeva.
Spun după care mă uit la ea, fiind curios de răspunsul care urma sa-l primesc.

8 Re: Camera lui Tek la data de Lun Feb 15, 2016 11:55 pm

Mă întreabă pe mine... se gândi ea, ridicând o sprânceană şi privindu-l amuzată. Cu braţele la piept şi cu faţa amuzată părea chiar relaxată şi distinsă în preajma lui, dar şi ea la rândul ei era curioasă de unde îl ştie şi de unde o ştie, căci astfel de întâmplări nu-i plăceau ei:
-Nu am idee...
Fu tot ce-i răspunse, despachetând şi ea.

9 Re: Camera lui Tek la data de Mar Feb 16, 2016 12:03 am

-Sper sa reușesc sa-mi aduc aminte intr-un final.
Ma întind pe pat, paturile erau destul de apropiate, deci noaptea dacă ajungeam lângă ea nu era vina mea, era vina patului.O privesc, după care ma ridic de pe pat.
-Te ajut?

10 Re: Camera lui Tek la data de Mar Feb 16, 2016 12:09 am

Katarina ridică ochii leneş spre el şi îl face semn din cap că nu-i nevoie, fiind deja gata cu instalatul. Prefera totusi să aibă puţin timp în linişte pentru a medita asupra amintirilor ei, poate putea să-şi aduca aminte ceva despre el, dar nu avea speranţe că o să apuce să se pozitioneze şi o să aibă ore de linişte incurabile... nici nu ştia dacă doarme dezbrăcat sau nu, sau dacă are de gând să facă ceva la noapte. Cu toate acestea, roşcata îşi alege nişte haine lejere si se retrage în baie, fiind un loc cât de cât sigur, pentru a se schimba.

11 Re: Camera lui Tek la data de Mar Feb 16, 2016 12:14 am

Observand ca a terminat ma retrag la locul meu pe pat, privind tavanul si încercând sa imi aduc aminte câte ceva despre ea. Inchid ochii dorind sa ma concentrez asupra amintirilor insa pana la urma adorm

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum