Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Ratekev Role Play » Facebook » OC » Dante

Dante

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Dante la data de Mar Mar 01, 2016 11:41 pm

Nume:Kazuma Takeshi

Varsta :Necunoscuta

Istorie:Kazuma takeshi ,creator al infinitului,mai puternic ca dumnezeu,datorita faptului ca el se plictisea ,de ceea ce facea,a decis sa ia o forma umana si sa umble prin orasele de pe pamant

tehnici:

blood control:

O tehnica ce imi permite sa folosesc sangele prin orice metoda,aceasta abilitate imi mai permite sa creez arme din sange,armele fiind foarte letale.Tin sa mentionez ca aceasta abilitate poate controla si sangele din corpul adversarului,facandul sa faca ce vrea el

Arme blood control:

Armura blood control abilitati speciale :

Abilitatea din imagine se numeste ,armura sangelui divin,avand aceasta bilitate imi permite sa am rezistenta la abilitati magice

Abilitatea din imagine se numeste the god of blood ,aceasta abilitate imi permite sa adun sangele tuturor fiintelor de pe pamant ,asta dandumi abilitatea de a crea o sfera sau mai multe sfere in care pot distruge jumate de oras

elemetal power:

o abilitate ce ii permite personajului sa controleze orice fel de element,Dar aceasta abilitate ii confera puterea de a deveni zeu intreg asupra acelui element.

god form:

fire

water

nature

lighthing

wind

light

darkness

spirit control:

o abilitate ce imi permite sa invoc spiritele legendare,spiritele tuturor bestiilor legendare,si imi permite tot in acelasi timp sa fuzionez cu ele
legendary beast:

Bahamut the king of all dragons

The nine tails fox,the spirit caller (aceasta forma imi permite sa invoc spirite de joasa putere,dar si de putere medie )

LeviathaN the king of water

fuzionarea cu spiritele:

BAHAMUT

cand intru in forma asa,toate magiile asupra lui sau o tehnica de absorbtie sau divide sunt complet inutile,datorita faptului ca whithe dragon,black dragon,red dragon,sunt niste specii josnice ,deoarece bahamut poate crea 3 dimensiuni intr-o clipa,poate folosi orice tip de magie

NINE TAILS

Fuzionarea cu nain tails imi permite sa folosesc invocarea spiritelor si sa ucid sufletul adversarului datorita abilitatilor lui de controlarea a spiritelor si a vantului +focului albastru

LEVIATHAN

se vede in imagine ce pot sa controlez,dar pot controla si apa si sa transforma orice zona vreau in apa
the killing words:

O abilitate ce imi permite sa ucid pe oricine numai utilizand cuvintele mori,sau sinucidete,abilitatea le intra direct in cap si corpul actioneza automat,adica moare instant adversarul
Stars power:

O abilitate ce imi permite sa controlez toate stelele din intreg infinitul .daca folosesc unul din denumirile stelare pot crea o abilitate pe care mi-o doresc,adica exemplu,carul mare ,abilitatea de a incetini puterile adversarilor si de a le nulifica (adica pot sa ii inchid puterile si sa il incetinesc in acelsi timp ),carul mic,puterea de a controla metalul si planetele.cam atata
sharingan,byakugan,rinnengan,eremit ,beast control,tsukuyomi,rinen sharingan:

cu toti stiti de aceste 3 abilitati oculare ,puterea de a lua energia naturi ,si puterea bestilor cu cozi,tsukuyomi.cu aceste abilitati pot face orice gen de abilitate :3

sharingan si abilitatile lui:

Sharingan

o abilitate oculara ce imi permite sa copiez miscarile adversarului pana si abilitatile.
tehnici sharingan
Sharinganul de constrângere

Reflecția Genjutsu

Iluzia Demonică: Tehnica Țepușelor Ferecate

Genjutsu: Sharingan

Izanagi

Izanami

Transmisia Fulgerului

Manipularea celor Trei Lame ale Morii de Vânt

Dōjutsul spațio-temporal al lui Shin Uchiha

Eternal mangekyou sharingan
O evolutie a sharinganului,cu toti stiti ca sharinganul are multe etape de evolutie,dar acesta e eternal mangekyou sharingan,o abilitate ce imi permite sa controlez amateurs,sa il chem pe susano,si sa copiez abilitatile (puterile)adversarului pana si miscarile,tot in acelasi timp il pot trimite intr-un genjutsu puternic (adica intr-o lume a viselor controlata de mine )

tin sa mentionez de indata ce intru in forma susano perfect,o abilitate magica sau o abilitate jutsu sau taijutsu nu are nici-un efect,pot controla amateurs cum vreau,taisurile celor 2 sabi odata atinse cu un corp solid sau o suprafata solida,acelea se taie instant

byakugan si evolutia lui:

Byakuganul e o abilitate oculare in care imi permite sa vad punctele vitale ale adversarilor,pana si unde se ascund,daca adversarul are o putere de camuflare sau de anulare a prezentei sale,cu acutorul acestei abilitati eu il pot gasi usor

Tenseigan
Tenseiganul permite utilizatorului să controleze atât forțe de atracție, cât și de respingere, similar cu Rinneganul. De asemenea, îi permite utilizatorului să folosească Modul Chakra al Tenseiganului, care la rândul său oferă utilizatorului o creștere a vitezei, puterii, rezistenței, durabilității, și reflexelor. Acordă, de asemenea, Globul Adevarului, astfel permițându-i utilizatorului acces la toate cinci transformări ale naturii și Stilul Yin-Yang.

tenseigan chakra mode

Tehnici ce pot distruge o planeta intreaga
explozia reincarnari de aur
explozia reincarnari localizate
explozia reincarnari rotii de argint
rinnengan :

tehnici
Tehnica de Absorbire a Sufletului

Amenotejikara

Calea Animal

Atacul Asura

Calea Asura

Banshō Ten'in

Sigiliul de Absorbire a Tehnicii de Blocare

Chibaku Tensei

Lanțurile Statuii Demonice

Calea Deva

Genjutsu: Rinnegan

Calea Umana

Săgeata lui Indra

Calea Naraka

Calea Externa

Calea Externa - Tehnica Samsara Vieții Divine

Calea Preta

Shinra Tensei

Tehnica celor Șase Căi

Cele Șase Căi ale Durerii

Șase Căi - Chibaku Tensei

Formația Roșie Șase Yang

Rinneganul Invocării

Invocare: Statuia Demonică

Tengai Shinsei
eremit power .(sage mode) puterea eremitului celor 6 cai power:

o abilitate ce imi permite sa iau energia naturi si sa o folosesc pe propriul plac

Puterea eremitului celor 6 cai

cu toti stiti ca  puterea eremitului,e o forma speciala  a sage si datorita acestei forme pot controla la perfectia puterea planetara si a naturi
beast power:

O abilitate ce imi permite sa utilzez puterile tuturor bestilor cu cozi.si pot sal invoc pana si pe ten tails,cu care abilitate pot distruge omeninrea

Tsukuyomi infinit:

o abilitate ce imi permite sa folosesc geneza divina :lumea copacilor,o abilitate care nu poate fi anulata de tehnici de nulificare,daca o creanga e distruse se poate regenera ,de indata ce adversarul e prins in tehnica genezei divine,nu mai are nici-o cale de scapare,chiar daca e zeu sau mort viu ,sau nu stiu ce,orice ce e prins in tehnica nu are scapare
rinnen sharringan :

o abilitate oculara ce imi permite sa ma teleportez oriunde inainte de impact,si sa controlez si sharinganul si rinnenganul in acelasi timp si abilitatile lor.
joker:

o abilitate  ce imi permite sa folosesc niste abilitati de nulificare si de sigilare a puterilor,daca adversarul incearca sa isi utilizeze puterile sigilate si nulificate,risca un atac cerebral sau un atac la coloana vertebrala,in acelasi timp pot sa creez o lume a in care pot sa o controlez cum vreau eu.

watch dog:

o abilitate ce imi permite sa hacuiesc orige gen de dispozitiv si tehnologie,facndule ori sa explodeze ori sa le aduc de partea mea

void power:

O abilitate ce imi permite sa creez orige gen de arma cu abilitati speciale.

Nulificare si reflexie:

o abilitate ce imi permite sa anulez orice gen de abilitate si sa reflextez orice gen de abilitate ,daca adversarul are o abilitate de nulificare atunci nulificarea mea ii poate provoca daune la nivel cerebral

Chimic power:

o abilitate ce imi permite sa anilizez orice gen de material chiar daca e spiritual sau acidic,orice pot aniliza cu privirea si sa creez prin chimie o abilitate la fel ca adversarului.
Infinite form:

Forma lui supreama controland orice ,pana si intreg infinitul,poate sa il distruga si sa il refaca oricand,de indata ce intra in forma aia ,poate ucide pe orcine doar uitandu-se si gandinduse la persoana respectiva
puterea naturi,forma naturi:

aceasta abilitate imi permite sa controlez natura din jur,facand-o sa faca orice vreau eu,pana pot sa transforma pamantul intr-o mlastina si oameni sa ii fac sa nu mai aibe apa in corp,poate sa transforme orice in besti,sau in demoni,sau sa combine demoni cu ingeri intr-o bestie,poate controla toate elementele,poate controla pana si corpul uman

[/spoiler]

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Dante la data de Joi Sept 29, 2016 4:36 pm

Tehnica Consum
Blood Control300 puncte energie sangele tau , 600 puncte energie sangele adversarului
La armurala abilitati
- Armura Sangelui - jumatate din punctajul care a fost folosit la crearea tehnicii adversarului
- God of blood - 600 puncte energie
Elemental Power300 puncte energie control , 500 pentru fiecare forma in parte de god
Spirit ControlInvocare 500 , fiecare bestie are 500, fiecare fuziune iti va oferi numai jumatate din punctele de energie ale fiecarei bestii in parte dar fizuunea consta in 700 puncte consum fiecare
Killing Words900 puncte energie - folosire o singura data
Stars Power300-900 puncte energie ( depinde de cum o folosesti , ce faci prin activarea acestei tehnici)
Sharingan Powers- vezi tabelu cu abilitatile catalogate
Joker900 pentru sigilare , pentru nulificare depinde de consumul tehnicii adversarului
Watch Dog 500 puncte energie
Void Power100-900 puncte energie depinzand de arma
Nulificare si reflexieNulificare depinde de energia tehnicii nulificate si reflexie , jumatate din energia tehnicii reflectate
Chimic Powerjumatate din puterea tehnicii folosite de adersar + energia consumata de noua tehnica
Infinite Form900 puncte energie , folosire o singura data
Puterea Naturii100-900 puncte energie , depinde de magnitudinea tehnicii

“—The Crimson Red Dragon dwelling within me, awaken from your dominance”
[—The Crimson Heavenly Dragon I possess within me, rise up to become a King]
“—The jet-black God of Infinity”
[—The glorious Red God of Dreams]
“[Watch over the forbidden existence we shall become that transcends the boundaries]”
“[—We shall dance like radiance within the inferno!]”

Vezi profilul utilizatorului http://ratekevfire.forumgratuit.ro

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum