Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Ratekev Role Play » Facebook » OC » Hakuro Kiro OC

Hakuro Kiro OC

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Re: Hakuro Kiro OC la data de Lun Apr 25, 2016 1:36 am

EximaZaxius a scris:Nume personaj : Hakuro Kiroshi (Kiro)

Varsta :necunoscuta

Istorie :Este un hibrid intre un shape-shifter si un Timejumper  .
Cu timpul a dobandit prin antrenament puteri de teleportare ,a invatat sa -si canalizeze energia interioara in lovituri . Dupa o lupta cu un demon a invatat sa se autoregenereze . Are controlul la toate elementele iar poate absorbi ,deflecta,sau anula orice lovitura . .
Poate sa i apara arme din senin si le poate controla ca pe niste proiectile  , iar faptul ca a petrecut mult timp sarind prin fluxul spatiu timp ,poate crea ,distruge ,altera ,clona,da timpul inapoi  sau disparea cand vrea el .
Isi poate schimba forma,poate altera insusi gravitatia ,  ,iar atacurile lui sunt random .

Descriere : Are doua parti in el ,dar in general ii place sa i ia usor pe inamici preferand sa i termine repede dar daca simte ca nu merge devine serios si i se inrosesc ochii .

Abilitati

Timejump- opreste timpul si se poate duplica sau chiar disparea
-Gravity slam – altereaza gravitatia si izbeste de pamant ,
-Shorcut –dispare din fata adeversarului
-Repel –absoarbe ,intoarce ,sau anulaeza abilitatea sau lovitura
-Imitate –pot imita sau fura abilitatea inamicului

Kenshi abilitate lv1,2,3 sunt :

-Celestial destruction -un jet de energie aruncat de oricate ori vrea el ,si
-Blades of Carnage - apar sabii albastre care urmaresc adeversarul si apar la comanda mea oriunde vreau eu . pot deveni chiar si arma
-Bubble shell - pune sabia in pamant si creaza un scut impenetrabil si imi refac ranile
-Chains of Grief - ies niste lanturi care nu se pot sparge si nu se pot distruge si nici absorbi care il suspenda in sus ,absorbindu i energia
-Thousand hit destruction - stil de doua sabii ,vin spre el si il tai de la brau ,cu o sabie pe cealalta o arunc in sus ,si apar in fata lui si il taie de 100 de ori ,si la 100 lovitura cad ambele sabii si il distrug in bucati
-Aerial rave – vin spre el repede  ,il arunci in aer si apar niste sabi care trec prin el de 5 ori ,si a 6 lovitura sunt eu de jos care trec prin el si il tai

level 1 sunt lovituri in care nu pun multa forta  de la 2 in sus ,devin serios ,

Ultima forma e oni kenshi x ,in forma asta toate abilitatile sunt  maximizate si are 3 abilitati mortale
- Dark Slayer 1 ,Blue rain  – iese o aura albastra din el ,si taie pe toti si tot in calea lui  si cad sabiile din cer si distrug pe toti

-Dark Slayer  2 – combina timjump si  chains of grief
-Dark Slayer 3 – Ultima Madness – opreste timpul si il lasa suspendat in aer ,arunca 5 jeturi mari distructive din sabie ,5 sabii mari care l incoltesc ,si se duce inapoi in fata lui ,pocneste din degete si toate il lovesc , si il oblitereaza

Shadow –are forma de umbra si controleaza intunericul
Gunslinger lv 1 ,2,3 abilitati :
-Bullet time –scoate doua pistoale si il impusca din fata ,sare in sus si il ciuruie
-Devil shot- vine spre adversary ,ii da un sut ,scoate un pistol ,il impusca in umar ,sare peste el si il ciuruie cu o mitraliera
-Plasma explosion – infuza doua pistoale cu plasma ,si trage in opponent aruncandu-l in sus ,
La fel ca si la kenshi  de la 2 in sus devin serios
Ultima forma e Gunslinger  unlimited ,in care folosesc toate armele ,cand vreau ,si pot folosi si timejump sau oricare alta abilitate pe care o mai am
Metamorph – ma pot transforma in diferite lucruri ,sau animale
Demon mode – imi fac ochii mov si nu mai simt durere si orice rana se vindeca

Switch – Devin serios complet si imi fac ochii rosi ,si pot schimba formele ,sau combina abilitatile oricand vreau eu

Reality break - altereaza realitatea la comanda lui ,poate crea gauri negre sau realitati diferite

Cosmic slam - pocneste din degete si apar meteoriti care cad spre oponent ,poate folosi in acelasi timp si alte abiltitati
Explosion- poate crea combustii spontane din orice lucru  
Ilusion - poate crea ,iluzi ,clone sau substitutii ,

Form changer - are forme nelimintate si puteri la fiecare dintre forme

Alchemy - poate controla particulele oricarui lucru ,inclusiv metal ,facandul sa explodeze sau sa dispara

Element control - are controlul elementelor

Desintergration-poate desintegra orice vede atinge ,sau loveste
Anti god style
:
stil diferit dar poate fi combinat cu restul loviturilor  
Disperse- arunc fluxuri de energie sub forma de unde albastre care le diminueaza puterea
Godly destruction- creaza o sabie care e formata dintr-un metal care afecteaza zeii
Divinination - poate absorbii puterea lui si deveni temporar egal cu zeul cu care se lupta
Divine punishment - il impunge cu sabia anti zeu si il arunca in aer ,apar niste cercuri in jurul lui care il seaca de orice energie ramasa si ii sigileaza puterea transformandul in muritor

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Hakuro Kiro OC la data de Vin Sept 30, 2016 2:11 pm

TehnicaConsum
Timejump400 puncte energie
Gravity slam400 puncte energie
Shorcut400 puncte energie
Repelpunctajul consumat de tehnica adversarului
Imitatepunctajul consumat de tehnica adversarului
Celestial destruction300 puncte energie
Blades of Carnage400 puncte energie
Bubble shell500 puncte energie pentru scut si 100-500 depinzand de gravitatea ranii
Chains of Grief700 pentru invocare + 50% din energia absorbita
Thousand hit destruction400 puncte energie
Aerial rave600 puncte energie
Dark Slayer 1600 puncte energie
Dark Slayer 2600 puncte energie
Dark Slayer 3800 puncte energie
Shadow500 puncte energie
Bullet time300 puncte energie
Devil shot200 puncte energie
Plasma explosion400 puncte energie
Gunslinger  unlimited900 puncte energie
Metamorph300 puncte energie
Demon mode400 puncte energie + 100-500 pentru rana , depinzand de gravitatea ei
Switch200 puncte energie
Reality break900 puncte energie
Cosmic slam700 puncte energie
Explosion400 puncte energie
Ilusion500 puncte energie
Form changer300 puncte energie da trebuie sa definesti acele forme
Alchemy700 puncte energie
Element control600 puncte energie
Desintergration100-500 pentru obiecte , jumatate din energia tehnicii dezintegrate
Anti god style200 puncte energie
Disperse100 puncte energie + 25% din tehnica dispersata
Godly destruction500 puncte energie
Divinination50% din energia absorbita de el
Divine punishment600 puncte energie

“—The Crimson Red Dragon dwelling within me, awaken from your dominance”
[—The Crimson Heavenly Dragon I possess within me, rise up to become a King]
“—The jet-black God of Infinity”
[—The glorious Red God of Dreams]
“[Watch over the forbidden existence we shall become that transcends the boundaries]”
“[—We shall dance like radiance within the inferno!]”

Vezi profilul utilizatorului http://ratekevfire.forumgratuit.ro

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum