Ratekev Fire

Forum Anime , Manga , Light Novels

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ratekev Fire » Discutii Anime » Anime-uri Curente » One Piece » [Anime Only] Discutii episoade

[Anime Only] Discutii episoade

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 [Anime Only] Discutii episoade la data de Lun Aug 22, 2016 7:50 pm

Aici se vor discuta episoadele anime din One Piece . A nu se posta spoilere din manga . Pentru discutiile legate de manga , exista un topic aferent

“—The Crimson Red Dragon dwelling within me, awaken from your dominance”
[—The Crimson Heavenly Dragon I possess within me, rise up to become a King]
“—The jet-black God of Infinity”
[—The glorious Red God of Dreams]
“[Watch over the forbidden existence we shall become that transcends the boundaries]”
“[—We shall dance like radiance within the inferno!]”

Vezi profilul utilizatorului http://ratekevfire.forumgratuit.ro

2 Re: [Anime Only] Discutii episoade la data de Dum Aug 28, 2016 10:27 am

Rai

Kyouma
Kyouma
One Piece cel mai smecher anime din toate timpurile. Bine, nu-i chiar asa, sunt multe mult mai bune sau chiar la fel de bune, dar oricum, acest anime se afla printre favoritele mele si chiar nu stiu de ce. Inainte sa ma apuc de el, auzisem destul, mai mult de rau decat de bine, cum ca are grafica naspa, ca nu stiu ce, ca e lung si plictisitor, etc. Nu mai stiu cum m-am luat de el, dar se pare ca am facut-o intr-o iarna, neavand ce face. Primul episod nu m-a impresionat deloc, aveam impresia ca am deschis TV-ul pe cartoon network. Incet, incet, cu fiecare episod ce-l vizionam, observam ca se formeaza o poveste, un subiect, un fir ce era urmat si de la care nu se abatea. Totul era facut cu pasi marunti (de unde probabil si acel numar gigant de episoade). M-a captivat, dar nu din primele episoade, ci mai tarziu si ii sfatuiam pe toti care vor sa incerce One piece, sa vizioneze macar 50-100 episoade si apoi sa decida daca vor continua sau nu Smile). A venit si ziua nefasta in care am ajuns la zi cu episoadele, acest lucru m-a intristat. In prezent, astept sa se toarne vreo cateva zeci de episoade sau un arc complet, ca sa-l vizionez, mi-ar fi placut sa astept pana ce seria va fi completa ca sa o vad fara intrerupere, dar am auzit ca anime-ul e abea la jumate, altii spuneau ca e 70% complet, nu stiu nici eu. Oricum, pentru cine are mai mult timp liber si iubeste aventura, incercati One Piece! Ai umor, actiune, suspans, toate acestea intr-un singur anime.

Vezi profilul utilizatorului

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum